Een plek creëren waar je met plezier naartoe gaat én met plezier werkt, dat doel hadden Kim Martens en Mandy Pormes voor ogen met Beichies. Vorige maand wonnen ze de ANKO Ondernemers Award met hun eigenzinnige kijk op ondernemen. “We wilden een plek creëren waar je met plezier naartoe gaat, waar je kunt groeien en waar ruimte is voor ontwikkeling.“

Begin november wonnen jullie de ANKO Ondernemers Award 2025. Hoe kijken jullie daarop terug?
Mandy: “We wonnen de award vanwege vakmanschap, creativiteit, persoonlijke aandacht voor iedere klant en ons toekomstgerichte manier van opleiden binnen het bedrijf. In het juryrapport stond: ‘Beichies is méér dan een kapsalon: het is een plek waar samen zijn, opleiden en toekomstgericht ondernemen centraal staan. Met hun eigen vakschool, innovatieve samenwerkingen en een groeiend team laten Kim en Mandy zien dat goed werkgeverschap en maatschappelijke betrokkenheid hand in hand gaan.’ Geweldig toch?!”
Hoe ziet jullie taakverdeling eruit?
Kim: “We lijken behoorlijk op elkaar. We hebben dezelfde normen en waarden, en delen onze visie waar we naartoe willen en ook de manier waarop we dit willen doen. Het grote verschil tussen ons is dat ik rustig van A naar B koers, terwijl Mandy alle kanten op gaat. Daarin vullen we elkaar perfect aan. Binnen het team heeft iedereen naast het knippen een eigen taak die het beste bij diegene past. Daardoor kunnen wij ons bezig houden met de ontwikkeling en groei van Beichies. We staan zelf ook elke dag op de werkvloer voor onze klanten. We houden echt van ons vak en willen het contact met klanten niet missen!”
Waar halen jullie de inspiratie voor Beichies vandaan?
Mandy: “De salon is continu in ontwikkeling. Een groot deel van onze focus ligt nu bij het opzetten van een Beichies vakschool. We hebben een online leeromgeving die bijna klaar is voor lancering en er worden wekelijks lessen gegeven aan nieuwe talenten. We zijn altijd bezig met nieuwe ideeën en doen overal inspiratie op. Dat kan op straat zijn, van social media of door reizen, kunst of cultuur. Maar we volgen ook de economische ontwikkelingen, want die hebben veel impact op onze branche. We denken niet in hokjes, maar kiezen onze eigen weg. Als we ergens de jubelende ‘ja’ bij voelen, dan werkt het meestal ook!”
Lees het hele interview met Beichies in de nieuwe editie van Coiffure.
Tekst: Saskia Petit